Az utóbbi években sokan döntöttek valamilyen nyugdíjcélú öngondoskodási forma mellett, mert tudják, hogy az állami nyugdíj nem sokra lesz elegendő azokban az években, amikor több lesz a kiadás orvosi kezelésekre, gyógyszerekre. Az élet úgy hozhatja, hogy egyes személyek fel akarják bontani a biztosítóval kötött szerződésüket, vagyis meggondolják magukat. A Grantis nyugdíjbiztosítási tanácsadó szerint egyáltalán nem éri meg megszüntetni a biztosítást az első 3 évben. Előfordulhat, hogy a biztosított személy azért akarja megszüntetni a szerződést, mert nem tudja fizetni a megtakarítást.
Viszont léteznek más opciók is, amelyekkel jobban járhat, például kérhet díjszüneteltetést, akár 1-2 évig is. Emiatt semmiféle hátrány nem éri, bár azt tudni kell, hogy az éves költségeket ugyanúgy levonja a biztosító. Amennyiben tartósan nem tudja fizetni a díjat, akkor igényelhet díjcsökkentést is, ami azt jelenti, hogy havonta kevesebb pénzt kell befizetnie.
Ebben az esetben sérülhet a nyugdíjcél, viszont a szerződés nem szűnik meg, így a semminél ez is több. Viszont, ha a biztosított személy díjmentesítést kér, akkor zárolják a nyugdíjszámláján lévő összeget. Ilyenkor további hozamokat termel a bent lévő pénz, azonban befizetni már nem lehet és értelemszerűen az adókedvezmény sem jár. Ha 6 éven belül felbontjuk a nyugdíjbiztosítás szerződést, a hozamra 15%-os SZJA-t kell fizetni, és az adókedvezmény 120%-át visszafizetni. Amint látható, a nyugdíjbiztosítás megszüntetése nem éri meg, sokkal kedvezőbb megtartani azt.
Ha az adott nyugdíjbiztosítás jól van kiválasztva és az évek során nincs magára hagyva az ügyfél, sem a szerződése, akkor nagyon szép hozam érhető el vele. Egy elsőrangú választásnak milliós tétje lehet, úgyhogy tanácsos szakember segítségét kérni ebben. A nyugdijbiztositas.com weboldalon keresztül felvehetjük a kapcsolatot a kiváló szakértőkkel, akik úgy a választásban, mint az esetleges nyugdíjbiztosítás megszüntetése esetén a segítségünkre vannak. Bár remélhetőleg az utóbbira nem kerül sor.